Dzień: 2024-11-21

Film w szkole: „Simona Kossak”

Widziałam film „Simona Kossak” i chcę wam pokazać, że z takich produkcji możecie korzystać w szkolne. Dlatego przedstawiam 5 motywów i kontekstów z filmu, które mogą być ciekawym punktem odniesienia w dyskusji na temat lektur szkolnych.

21.11.2024r.: LGBT+ Diamonds Awards / zostałam zaproszona do udziału w panelu dyskusyjnym „Słowa ranią jak sztylet, podobno. Czy język naprawdę ma aż takie znaczenie? A co z prawem osoby do swobodnej wypowiedzi i używania języka tak jak chce? Gdzie biegnie granica wolności słowa i czy istotna jest jej ochrona?”

Już 21 listopada wezmę udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Słowa ranią jak sztylet, podobno. Czy język naprawdę ma aż takie znaczenie?”, podczas którego będziemy zgłębiać granice wolności słowa i odpowiedzialność za komunikację w kontekście praw człowieka. To dla mnie ogromny zaszczyt być częścią tak ważnej debaty, odbywającej się w ramach LGBT+ Diamonds Awards – wydarzenia celebrującego inkluzywność, odwagę i działania na rzecz równości w Polsce.

21.11.2024r. / X Uroczysty Kongres Polonistów i Bibliotekarzy / PRELEKCJA: Sienkiewicz jako mistrz literatury YA, „Diuna” jako pomost do „Dziadów”, czyli o łączeniu tradycji z popkulturą / WARSZTATY: Dłuższe formy wypowiedzi egzaminacyjnych w praktyce

X Uroczysty Kongres Polonistów i Bibliotekarzy [gdzie polonistki i bibliotekarki?]. Prelekcja: Sienkiewicz jako mistrz literatury Young Adult, a „Diuna” jako pomost do „Dziadów”, czyli o szukaniu wspólnych kodów kulturowych i łączeniu tradycji z popkulturą. Prowadzę też dwugodzinne warsztaty „Dłuższe formy wypowiedzi egzaminacyjnych w praktyce” – wskoczyłam na zastępstwo!