Miesiąc: grudzień 2024

Za bycie Nauczycielką, która edukuje przez literaturę i dostosowuje metody pracy z tekstem do młodego odbiorcy, w tym tego ze szczególnymi potrzebami.
Za odczarowywanie lektur szkolnych, wskazywanie nowych, niesienie przyjemności z czytania.
Za wskazywanie i wykorzystywanie roli literatury w procesie wychowania i wspierania dzieci i młodzieży.
Za obecność Książki w szkole.
Akademia Filmowa KinoSzkoła gościła 10 grudnia maturzystów oraz widzów dojrzałych. Obejrzeliśmy świetne filmy i rozmawialiśmy o ciekawych tematach.
Swoją opinią na temat sigmy podzieliła się również Aneta Korycińska lepiej znana jako Baba od Polskiego.

„Język młodzieży zmienia się z pokolenia na pokolenie. Dziś królują „rel” i „essa”, ale 100 lat temu młodzi także mieli swój slang. Co oznaczało „szukać pluskwy” albo „łysy potomek włochatych mamutów”? W studiu porozmawiamy o językowych trendach dawnych i współczesnych z Magdaleną Zawadzką, Mistrzem Mowy Polskiej, oraz Anetą Korycińską, nauczycielką i edukatorką.”
Nawet nie przypuszczasz, że ta wystawa może przydać się w szkole. Sama nie spodziewałam się, że znajdę na niej tyle treści, które pomogą młodym ludziom zrozumieć „Pana Tadeusza”, „Sonety krymskie”, „Chłopów”, „Wesele”, realizm, naturalizm, symbolizm, impresjonizm, ekspresjonizm i panteizm. Tak, to wszystko zobaczycie na wystawie prac Józefa Chełmońskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie.

„Mi się podoba. Cyberbaba i hopchatka” to zabawna lektura na rodzinne popołudnia. Objęłam książkę patronatem, bo kilka razy zaśmiałam się w głos, chociaż zdecydowanie nie powinnam już być odbiorczynią takich żartów, więc jako rodzice czy starsze rodzeństwo również zapewnicie sobie rozrywkę. A dla najmłodszych – do egzemplarzy dołączone są kolorowanki z ilustracjami z książki. Jestem przekonana, że to kolejna seria, która zyska wiernych fanów.