Śpiulkolot, odklejka, essa, rel. Co o współczesnym świecie mówi nam język młodzieży? Czas przyjrzeć się bliżej najmłodszej polszczyźnie. Zajmiemy się tym razem z naszymi panelistkami, z których każda styka się z językiem młodzieżowym w nieco inny sposób. Dyskutantkami będą:
Anna Wileczek – doktor hab. nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, nauczycielka dyplomowana języka polskiego. Pracuje w Instytucie Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK, gdzie kieruje Zakładem Badań nad Dyskursem. Jest autorką i realizatorką projektów popularyzujących naukę. Przewodniczy kapitule plebiscytu „Młodzieżowe słowo roku”. Założyła i prowadzi Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży.
Aneta Korycińska – polonistka w jednym z warszawskich liceów, nauczycielka, redaktorka, oligofrenopedagożka, podcasterka. Udziela korepetycji z literaturo- i językoznawstwa, prowadzi warsztaty pisarskie, wspomaga proces uczenia się uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu. W Internecie znana jest jako Baba od polskiego.
Julia Łukasik – uczennica trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Sprawuje funkcję przewodniczącej samorządu uczniowskiego, udziela się także w Młodzieżowej Radzie Miasta. Należy do Rady Konsultacyjnej przy Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży UJK.
Transmisja dyskusji będzie dostępna także na profilu Narodowego Centrum Kultury, a także na kanale YouTube NCKultury. Początek debaty i jej transmisji jest przewidziany na godzinę 19:00.
Widzów zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach pod okienkiem transmisji.
Dołączcie do wydarzenia: Młodomowa. O najmłodszej polszczyźnie | Debata językowa online