Specjalistyczne certyfikowane szkolenie dla nauczycieli języka polskiego, którzy chcą zdiagnozować najważniejsze potrzeby i trudności swoich uczniów i w efektywny sposób przygotować ich do sprawdzianów i zewnętrznych egzaminów z języka polskiego.

W trakcie szkolenia prelegentka na konkretnych przykładach pokaże:

jakich metod używać do przeprowadzania lekcji powtórkowych przed egzaminami,
jakie zagadnienia egzaminacyjne przygotowała CKE na ten rok szkolny,
które techniki utrwalania materiału w przypadku języka polskiego są najskuteczniejsze,
które typy zadań najgorzej wypadają na egzaminach.


Szkolenie oparte na narzędziach i case study!

1 Rozwijanie umiejętności krytycznego i analitycznego myślenia

2 Kreatywne metody pracy przed egzaminem

3 Techniki aktywizujące prace mózgu

Podczas szkolenia online:
Otrzymasz zestaw autorskich technik pracy, które natychmiastowo wprowadzisz na lekcje powtórkowe z uczniami.
Dowiesz się, jakie umiejętności pomagają w szybszym zapamiętywaniu i utrwalaniu materiału i jak wdrożyć je do codziennej pracy z uczniem.
Nauczysz swoich uczniów strategii, które najlepiej przyjąć przed pisaniem dłuższej formy wypowiedzi i przed rozwiązywaniem zamniętych zadań egzaminacyjnych, aby uzyskać możliwie najwięcej punktów w wyznaczonym czasie.
Poznasz metody i narzędzia przydatne do pracy z dziećmi i młodzieżą o specyficznych trudnościach w uczeniu się, które sprawdzą się również w pracy z całą klasą.
Zaplanujesz efektywną strategię powtórek i zmotywujesz uczniów do regularnego utrwalania materiału przed egzaminem ósmoklasisty oraz maturą.
Dowiesz się, w jaki sposób zorganizować angażujące lekcje powtórkowe z uczniami, których nudzą codzienne zajęcia szkolne.


Unikalne korzyści wynikające z udziału w naszym szkoleniu:
Szkolenie online na żywo – 5 godzin szkolenia, podczas którego poznasz nowe i sprawdzone metody pracy przygotowujące uczniów do egzaminów zewnętrznych z języka polskiego.
Metody i narzędzia do wykorzystania w lekcjach powtórkowych i utrwalających przyswojoną wiedzę, który zaraz po szkoleniu trafi na Twoją skrzynkę mailową
Przykłady ćwiczeń i zabaw, które wspierają rozwój kompetencji niezbędnych do osiągania wysokich wyników na egzaminach.
Imienny certyfikat poświadczający uczestnictwo w szkoleniu – certyfikat ukończenia szkolenia potwierdzający Twoje nowe kompetencje i umiejętności.
Konsultacje z prowadzącym podczas szkolenia – możesz zadać prelegentowi pytania dotyczące treści szkolenia.


Szczegółowy program szkolenia
Moduł I
Doskonalenie kompetencji uczniów – jak diagnozować umiejętności i monitorować osiągnięcia uczniów?
Omówienie wymagań egzaminacyjnych – co należy widzieć, żeby skutecznie przygotować swoich uczniów do egzaminów zewnętrznych?
Rozpoznanie umiejętności i obserwowanie osiągnięć uczniów – omówienie kluczowych elementów, na które należy zwrócić uwagę przygotowując uczniów do egzaminów
Metody motywowania uczniów do nauki, czyli jak sprawić, by proces uczenia się był efektywny?
Rozwijanie kompetencji uczniów – jak doskonalić umiejętności krytycznego i analitycznego myślenia, które są potrzebne do prowadzenia logicznego toku argumentowania na egzaminie maturalnym?
Analiza najczęstszych błędów na egzaminów z lat poprzednich – jak wyeliminować niechciane błędy?


Moduł II
Kreatywne metody pracy do natychmiastowego wprowadzenia na lekcjach języka polskiego
Techniki efektywnego zapamiętywania i przechowywania informacji (mnemotechniki) – utrwalanie wiedzy z zakresu kształcenia językowego m.in. funkcji składniowych zdania oraz zasad interpunkcji i ortografii
Autorskie narzędzia do pracy z dziećmi m.in. o specyficznych trudnościach w uczeniu się – przygotowanie do pisania dłuższych form wypowiedzi m.in. opowiadania, rozprawki oraz analizy porównawczej
Nauka schematów przydatnych podczas egzaminów z języka polskiego – notatka syntetyzująca, zaproszenie oraz inne krótkie formy wypowiedzi
Nauczanie przez zabawę oraz nowe technologie w procesie nauczania – ćwiczenia na Wordwall i inne formy aktywizowania uczniów m.in. podczas nauki korzystania ze słownika
Przygotowanie do egzaminu ustnego – jak zapoznać uczniów ze schematem wypowiedzi ustnej?


Moduł III
Plan pracy tuż przed egzaminem, czyli intensywna powtórka
Jak zaplanować powtórki przed egzaminami zewnętrznymi? – praktyczne wskazówki bezpośrednio do wykorzystania w pracy z uczniami
Indywidualizacja pracy na ostatniej prostej – jak zoptymalizować plan powtórek pod kątem potrzeb i możliwości własnych uczniów.
Neurofitness przed egzaminem, czyli jak rozruszać mózg – skuteczne techniki wspierające prace mózgu oraz metody na redukujące stresu
Analiza problematycznych zadań z arkuszy CKE – przygotowanie uczniów do rozwiązywania zadań, które sprawiają najwięcej trudności


Po ukończeniu szkolenia online:
Przygotujesz kreatywne lekcje z języka polskiego, dzięki którym zaangażujesz uczniów do samodzielnego myślenia, przetwarzania informacji oraz poszukiwania nowych rozwiązań.
Poznasz szereg metod, ćwiczeń i narzędzi ułatwiających przyswojenie wiedzy oraz rozwijających umiejętność czytania ze zrozumieniem, która jest niezbędna podczas egzaminu ósmoklasisty i matury.
Wypracujesz z uczniami metody powtórzeniowe, które pozwolą na efektywną naukę przed egzaminami.
Wykorzystasz pomysły i wskazówki dotyczące nauczania i przygotowania do egzaminów, przekazane przez prelegentkę.


Szkolenie poprowadzi
Aneta Korycińska
Z wykształcenia polonistka, redaktorka, oligofrenopedagożka, nauczycielka i założycielka strony „Baba od polskiego”, która już od ośmiu lat przyciąga uwagę ponad miliona użytkowników. Pokazuje, że współczesna szkoła nie musi być nudna, a z każdej lektury można zrobić mem, bo podstawą nauki jest zabawa. W swojej działalności internetowej skupia się na obnażaniu językowego obrazu świata i zachęca do stosowania inkluzywnej polszczyzny, punktuje absurdy systemu edukacji, a także pogłębia wrażliwość na takie tematy jak nieneurotypowość czy prawa mniejszości. Uwielbia się uczyć i poznawać nowe branże, dlatego oprócz polonistyki ukończyła także psychologię zwierząt, zarządzanie oświatą, oligofrenopedagogikę oraz redakcję językową tekstów.