Polskie Radio pisze o „Maturze po godzinach”
Z ogromną radością informuję, że mój podcast „Matura po godzinach” został zaprezentowany w audycji radiowej Jedynki „Folder ulubione”. Polskiemu Radiu zawdzięczam przestrzeń do realizacji projektu, w którym łączę swoją pasję do literatury, języka i edukacji z refleksją nad współczesnością.
W rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia tłumaczę, że moją ambicją było stworzenie podcastu „bez akademickiego tonu, ale z dużą dbałością o merytorykę, kontekst i język”. Chcę, by „Matura po godzinach” była inspiracją zarówno dla uczniów, jak i dla dorosłych, którzy szukają sposobu, by rozumieć współczesność przez pryzmat literatury i kultury.
Chciałabym, żeby każdy odcinek sprawiał, że słuchacz czy widz, bo to będą też wideocasty, wyszedł z jakąś wiedzą związaną ze szkołą, czyli przypomniał sobie na przykład kategorie estetyczne, o co chodziło z groteską, ale też, żeby potrafił zastosować te kategorie do współczesności. Przypominamy narzędzia szkolne po to, żeby czytać współczesność. To jest mój cel dlatego, że literatura w szkole kończy się na roku 1989 i już później nie ma literatury
Aneta Korycińska, „Baba od polskiego”
W każdym odcinku pojawia się rubryka „Młodomowa”, w której przyglądam się językowi młodzieży, jego ewolucji, sensowi i kulturowemu znaczeniu. To jedna z moich ulubionych części podcastu – dynamiczna, pełna humoru i językowej refleksji.
Ten projekt to dla mnie ważny krok – łączenie edukacji z popkulturą, szkoły z życiem, języka z emocjami. Cieszę się, że Polskie Radio zauważyło potencjał tej formy i zaprosiło mnie do współpracy.
Gdzie słuchać „Matury po godzinach”?
- na nowym portalu podcastowym Polskiego Radia
- w najpopularniejszych serwisach podcastowych