Wiele się mówi, że życie z ADHD to pewnego rodzaju trend. Moja książka powstała z buntu przeciwko takim twierdzeniom. Chciałam wykazać w niej, że wcale nie jest to moda, że nie ma w tym nic fajnego – opowiada Aneta Korycińska, autorka książki “Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD”. – W książce chciałam opisać ciemne strony ADHD, ale także pokazać, że można z tym żyć i nauczyć się korzystać ze swoich supermocy.
ADHD objawia się w przeróżny sposób, jak tłumaczy Aneta Korycińska: u chłopców występuje bardzo często nadpobudliwość ruchowa, a u dziewcząt psychoruchowa. – Czyli mamy rozbiegane myśli, i to są różne myśli. To jest takie radio w mojej głowie, stąd tytuł książki – wyjaśnia. – To jest tak, że niektórzy nie mają za dużo myśli i mogą skupić się na jednej czynności. Mnie natomiast w jednym momencie zajmuje kilkanaście tematów. Tych myśli jest naprawdę wiele i trudno znaleźć tunel, żeby odpocząć i żeby nie mieć mętliku w głowie, który jest wykańczający.
Tytuł audycji: Czwórka do piątej
Prowadzi: Marta Hoppe
Gość: Aneta Korycińska (autorka książki “Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD”)
Książka „Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD” jest już w SPRZEDAŻY!
Co w niej? Radio!
Życie z odpalonymi kilkoma stacjami radiowymi jednocześnie, bez litości. Wzgórza kreatywności, dokonywanie cudów i niemożliwość wstania z łóżka, syndrom impostora, poczucie własnej wartości poniżej godności, uzależnienia, lęk i pasje, które sprawiają, że chce się żyć. Na smutno i na wesoło. Bez romantyzowania ADHD i bez stawiania się w roli ofiary. Tak chciałam, mam nadzieję, że tak wyszło. Mówię o sobie, ale by opanować ten egoistyczny pamiętnik i by nie sprawiać wrażenia, że każdy tak ma, zaprosiłam jeszcze 18 osób do rozmowy. Zostałam przekaźnikiem, spisałam je, by mogły wybrzmieć jak opowieść. W końcu to książka o różnorodności.