Opracowanie pytania z puli pytań jawnych na maturze ustnej z języka polskiego w latach 2026-2028.
Z tego opracowania dowiesz się:
- czym mogą być miejsca ważne w życiu człowieka na podstawie „Miejsca” Andrzeja Stasiuka
- dlaczego pamięć o cerkwi była istotna dla Łemków wypędzonych z Kresów
- jakie jest tożsamościowe znaczenie miejsc w życiu człowieka na podstawie innych lektur obowiązkowych
- jak może wyglądać poprawna odpowiedź na maturze ustnej 2026, 2027 i 2028 z języka polskiego
Wstęp (wprowadzenie):
Każdy człowiek dąży do tego, aby znaleźć swoje miejsce na świecie. Bohaterowie literaccy wielokrotnie wyruszali w podróże, w trakcie których uświadamiali sobie, co jest dla nich w życiu najważniejsze – taką naukę wyciągnął między innymi Stanisław Wokulski z „Lalki”, który na obczyźnie czuł, jakby rozrywano mu serce. Odczuwał tęsknotę za ukochaną Warszawą – miejscem, które było całym jego światem.
Rozwinięcie („Miejsce”):
Niektóre miejsca stanowią wyjątkowe punkty nie tylko na mapach, lecz także w przestrzeni wyobrażonej, są istotne ze względu na znaczenie, z jakim się wiążą. Dochodzi wtedy do zjawiska mitologizacji.
Zbiór opracowań zagadnień z puli pytań jawnych na maturę ustną 2026-2028 z języka polskiego pozwoli Ci jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu! W ebooku omawiam wszystkie zagadnienia z opowiadania „Miejsce” Andrzeja Stasiuka oraz podaję konteksty z innych lektur obowiązkowych. Znajdziesz tu między innymi omówienie tematu „Miejsca ważne w życiu człowieka” na podstawie „Miejsca”.
Pełne opracowanie i streszczenie „Miejsca” Andrzeja Stasiuka (czas akcji, miejsce akcji, bohaterowie, język, motywy, konteksty) znajdziesz w moim sklepie!