Ożeż ty, orzeszku! Przecież to genialne! Przypadki to kolory tęczy, szczęśliwa siódemka! Dzięki skojarzeniom i wizualizacjom możemy ich nauczać w sposób efektywny i przyjemny. „Ekipa rzeczownika. Nieprzypadkowa gra o przypadkach” to zabawna gra, która sprawia, że dzięki pomocnemu psu Gramatyńczykowi i Spryciuli gramatyka przestaje być trudnym zagadnieniem.

autorka: 

Justyna Kesler

ilustracje: 

Agnieszka Dymek

Wiek: 10+
Rok wydania: 2024
Wymiary: 205 x 250 x 40 mm
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 10-30
Liczba elementów: 200


Nie musisz wkuwać przypadków na pamięć – możesz się nimi bawić i mimochodem zapamiętywać. Nie chodzi tylko o punkty (orzeszki), bo grać można też samemu bez rywalizacji. To także świetne narzędzie do pracy grupowej w klasie oraz do sprawdzania wiedzy uczniów.
Spryciula to uczeń, która nie lubi się uczyć, więc szuka sprytnych sposobów na szybkie i skuteczne przyswojenie wiedzy. Jestem jego fanką, bo teraz pomaga poznać odmianę przez przypadki i to w praktyce.

Twórczynie gry proponują trzy warianty zabawy: Jeden na Jednego, Turlane Przypadki, (Nie)Przypadkowa Układanka, ale można tworzyć własne konfiguracje. Dzięki metodzie ZZZ (to nie takie trzy razy „Z”, o jakim myślimy, tu się nie da zapomnieć, bo wiedzę testuje się w praktyce), czyli Zagraj–Zrozum–Zapamiętaj, można wspierać uczniów, rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy dotyczącej najtrudniejszych, a może i najnudniejszych zagadnień z przedmiotów szkolnych.


Nasza Księgarnia utworzyła pomoce dydaktyczne o różnym stopniu trudności, idealne na każdym etapie edukacyjnym: od klas 0–3 po szkoły ponadpodstawowe; tę rozgrywkę szczególnie warto wykorzystywać do pracy w klasach 4-8 szkoły podstawowej. Każdy przedmiot szkolny ma w tej serii gier swój kolor i zwierzęcego eksperta – tym razem przez meandry języka prowadzi nas Gramatyńczyk. Wszystkie propozycje gier i zabaw sprawdzą się zarówno w szkole, jak i w domu. Z tą ekipą wiedza sama wchodzi do głowy!

Dołącz do grupy EDUkawiareNKi grupy założonej przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. Celem grupy jest wspieranie rodziców i nauczycieli szukających wartościowej wiedzy o tym, jak na co dzień wspomagać rozwój dziecka zarówno w domu, jak i w szkole. W grupie pomagamy sobie nawzajem dobierać książki, gry i zabawki do bieżących potrzeb dzieci (od 1. roku życia) i młodzieży. Wszystko w trosce o ich jak najlepszy rozwój i wsparcie w zdobywaniu wiedzy z różnych obszarów, na różnych etapach edukacyjnych.


Spróbuj tej gry i przekonaj się, że najlepsza nauka to ta, która dzieje się dzięki zabawie. A wewnątrz gry znajdziesz moją rekomendację i oznaczenie, który wariant zabawy jest moim ulubionym! 

Trzymajcie się, orzeszki! 

UWAGA! Poprowadziłam lekcje z grą. Gościła mnie (i autorkę gry Justynę Kesler) Szkoła Podstawowa w Zamieniu.