Ruszyła rekrutacja do III edycji Szkoły Równego Traktowania (SRT), bezpłatnego programu antydyskryminacyjnego dla nauczycielek i nauczycieli. 

Celem projektu jest budowanie przyjaznego i bezpiecznego środowiska szkolnego, wolnego od dyskryminacji, przemocy i wykluczenia. Chcemy to osiągnąć działając od podstaw, czyli za sprawą aktywności nauczycielek i nauczycieli. To właśnie one i oni, po uprzednim przeszkoleniu, staną się równościowym motorem napędowym w swoim środowisku lokalnym. Jest to tym bardziej istotne w obecnym czasie, gdy współczesna szkoła mierzy się z szeregiem wyzwań: dyskryminacją, przemocą (psychologiczną i fizyczną), narastaniem konfliktów, kryzysami psychologicznymi, wyobcowaniem. Wychodzimy naprzeciw wszelkim trudnościom!

Obecna, III edycja, będzie realizowana przez cały 2022 rok. 60 nauczycielek i nauczycieli z całej Polski weźmie udział w warsztatach (stacjonarnych i online) o tematyce równościowej, psychoedukacyjnej oraz z zakresu radykalizacji postaw młodzieży. Następnie uczestniczki i uczestnicy przeprowadzą własny projekt antydyskryminacyjny w swojej placówce edukacyjnej lub społeczności lokalnej. Na koniec odbędzie się konferencja podsumowują III edycję SRT. Zostanie również wydana publikacja opisująca efekty projektu.  

Ponadto, każdej osobie zakwalifikowanej do projektu będą przysługiwały: tutoring oraz konsultacje psychologiczne (online).

W programie zostały przewidziane:

  • Dwa weekendowe szkolenia antydyskryminacyjne (w Warszawie lub okolicach);
  • Warsztaty psychoedukacyjne;
  • Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa społecznego;
  • 5 szkoleń antydyskryminacyjnych online;
  • Konferencja na temat dyskryminacji w szkołach;
  • Wsparcie psychologiczne;
  • Tutoring z doświadczonymi trenerami antydyskryminacyjnymi;
  • Realizacja własnego projektu z zakresu praw człowieka.

Udział we wszystkich formach wsparcia jest bezpłatny. Koszty zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu podczas szkoleń stacjonarnych pokrywa Organizator.

Kwestionariusze zgłoszeniowe należy składać do 12.12.2021 mailowo na adres: agnieszka.bader-chudy@geremek.pl lub pocztą na adres: ul. Wilcza 9a/7, 00-538 Warszawa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o Szkole Równego Traktowania, zgłoś się na webinarium informacyjne. Odbędzie się ono 23.11.2021 o godz. 18:30. Zapisy odbywają się pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/1bXHBiNYfcwdySesZ2AjqrlpwpeN_uWhfWDafTMGcTOE/edit

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem projektu oraz resztą załączonych dokumentów.

Więcej informacji: 

https://geremek.pl/index.php?id=1159

https://www.facebook.com/fundacjageremka/photos/a.169622419738173/5139140852786280/