Przy okazji konkursu fotograficznego dla młodzieży „Baczyński bez filtra” organizowanego przez Fundację na rzecz Wielkich Historii odbędzie się webinar, w trakcie którego opowiem o tym, jak uczyć w epoce nowych mediów.

Wydarzenie odbędzie się 7 października 2021 r. o 19:00, a transmisję będzie można śledzić na żywo na platformie Clickmeeting (udział jest darmowy, ale trzeba się zarejestrować).

O czym będziemy rozmawiać (i z kim)? Poniżej oficjalny opis wydarzenia

Narzekania na to, że młodzież nie czyta, że literatura, a zwłaszcza poezja, umarły, zamieniły się w mantrę, powtarzaną przez kolejne pokolenia nauczycieli od co najmniej trzydziestu lat.


A mimo to – ani telewizja, ani internet, mimo ponurych proroctw, nie zabiły książki.

  • Jak sprawić, by było tak nadal?
  • Jak zaszczepić młodzieży, wychowanej w epoce portali społecznościowych, pasję do czytania i wrażliwość na poezję?
  • Czy nowe media i cywilizacja obrazkowa, stanowią tylko zagrożenie, a może też są wielką szansą?

O tym, jak mówić o poezji z młodymi ludźmi, jak wykorzystać uniwersalne treści, dotyczące każdego z nas i jak powinien ewoluować język, którym posługują się nauczyciele polskiego będziemy rozmawiać z naszymi gościniami:

  • Anetą Korycińską – znaną szerzej jako „Baba od polskiego”, blogerką i influenserką nauczycielską, która swoją aktywnością pokazuje, że na pozornie nudne, literackie tematy można mówić świeżym językiem, przy wykorzystaniu dobrodziejstw internetu.
  • Justyną Radomińską – popularyzatorką czytelnictwa, bibliotekarką i nauczycielką. Organizatorką Festiwalu Kultury Żydowskiej oraz ambasadorką Muzeum POLIN

Spotkanie poprowadzi Magdalena Piotrowska – Dyrektorka ds. edukacji w Fundacji na rzecz Wielkich Historii i współtwórczyni konkursu fotograficznego „Baczyński bez filtra”.
Do wysłuchania rozmowy zapraszamy przede wszystkim nauczycieli, ale nie tylko – każdy kogo interesuje temat fuzji między rzeczywistością wirtualną, a dziedzictwem literackim jest mile widziany.

Zapraszamy do zadawania pytań do dyskusji na adres baczynski@wielkiehistorie.pl