

Kopiowanie treści ogólnodostępnych wymaga zaznaczenia źródła i może być wykorzystywane tylko do własnych celów edukacyjnych. Czerpanie jakikolwiek korzyści z mojej pracy jest zabronione, a takie sprawy są śledzone przez prawniczkę od własności intelektualnej.
Możesz zostać moim patronem/moją patronką: https://patronite.pl/babaodpolskiego/
Znajdziesz mnie w sieci od 2016 r.
[instagram-feed]
ALE JAZZ! PODCAST (poniżej lista odcinków)
„Każde [ludobójstwo – A.K.] zaczyna się przecież od słowa, później obserwujemy wieloletni proces „przygotowawczy”
i zaognienie konfliktu. Niestety, mimo niezmiennych symptomów nikt nie wyciąga odpowiednich wniosków. Po ludobójstwie zawsze następuje cisza:
w sensie dosłownym i metafizycznym”.
Jesteśmy kolejnym pokoleniem, które nie umie rozmawiać o Holokauście – ani na poziomie faktów historycznych, ani na poziomie emocji – pokazuje to reakcja na filmy opowiadające np. o Jedwabnem.
Jak zatem rozmawiać bez banalizowania? Przecież mimo wielkiej empatii nie sposób sobie tego wyobrazić, jeśli nie był w obozie dla uchodźców czy nie uczestniczył w masowych ekshumacjach, to nie wie, co to znaczy w jednej chwili porzucić wszystko, wyjechać i nie móc wrócić do siebie.
Potrzebna jest świadomość kulturowa, znajomość historii, umiejętność analizowania i interpretowania tekstów – tak, z czasem osoby uczniowskie nabędą te umiejętności, jednak o ludobójstwie warto rozmawiać już wcześniej — na wielu przedmiotach: wiedzy o społeczeństwie, godzinie wychowawczej, historii, historii i społeczeństwie, języku polskim.
Nie trzeba epatować obrazami, można wprowadzić temat przez dyskusję na temat przyczyn pojawiania się zła i ich pozornej banalności.
Na temat:
Film „Aida”:
np. czytać prasówki Salam Lab
Kultowe opracowanie pytań jawnych na maturę ustną 2025 w cenie 90 złotych! Kliknij tutaj, aby przejść do sklepu!
Kontakt w sprawie korepetycji i sklepu: 530273684 (Robert Kowalski);
mail: babaodpolskiego@gmail.com
Odrzuć