11 SUPERBOHATEREK na 11 listopada
hasło przewodnie październikowo-listopadowej promocji naszych warsztatów.


Dlaczego warto przeprowadzić te warsztaty z okazji Dnia Niepodległości?

Lekcja demokracji i obywatelskości w praktyce dzięki wyborom przeprowadzonym przez klasę. Okazja do uczniów i uczennic do stworzenia kampanii wyborczej swoich superbohaterek.

Okazja do rozmów o silne i znaczeniu wolności (w tym wolności decydowania o swoim życiu).

Poznanie historii Polski z innej perspektywy tj. wybitnych Polek — od królowej Jadwigi po Wisławę Szymborską.


Spotkanie kobiet z początków XX wieku: Zofii Stryjeńskiej, Krystyny Skarbek i Barbary Apolonii Chałupiec.


Okazja do rozmowy o niepodległości — w szerszym kontekście, tj. nie tylko o bitwach/ walkach/ żołnierzach i Piłsudskim, lecz także o tym, czym ta niepodległości jest dla nas dziś i czym może być w przyszłości. 


Ćwiczenie umiejętności niezbędnych dla niepodległego, wolnego i demokratycznego kraju takich jak: świadome podejmowanie własnych decyzji, wspólne wybieranie, naradzanie się i negocjowanie.
 

SUPERBOHATERKI to animowane warsztaty Fundacji Kosmos dla Dziewczynek dla dzieci, w wieku 8 – 12 lat – adresowany do uczennic i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej (III – VI).

Bohaterkami warsztatów są wspaniałe Polki (jedenaście!). Odważnych, silnych i twórczych kobiet, które podążały własnymi drogami: agentka, himalaistka, malarka, wynalazczyni, biolożka, pisarka, kolekcjonerka, aktorka, astronomka, władczyni, chemiczka. 

Różniły je życiorysy, zainteresowania i pasje. 

Połączyła jedna rzecz: WSZYSTKIE BYŁY SUPER!

Wiesz, że o tym, czy i jaka wybitna rodaczka zostanie patronką szkoły albo roku decyduje zazwyczaj grupa osób.

Warsztaty udostępniamy bezpłatnie nauczycielom i nauczycielkom po zapisach na stronie: SUPERBOHATERKI w Waszej klasie – Fundacja Kosmos dla Dziewczynek