Szanowni Państwo,
podczas Kongresu poprowadzę PANEL II:
„Polonistyczne patenty na sukces edukacyjny! Jak pracować z uczniami mającymi trudności edukacyjne i wdrażać w klasie edukację włączającą”.
Podzielę się wskazówkami, jak sprawić, aby uczniowie na lekcjach języka polskiego rozwijali swoją kreatywność, jednocześnie motywując się do uzyskania satysfakcjonującego wyniku na egzaminie albo olimpiadzie.
Omówię metody pracy z podopiecznymi z trudnościami w uczeniu się, deficytami uwagi, dysleksją czy obniżonym nastrojem.
Przedstawię moje sprawdzone sposoby na nielubiane tematy egzaminacyjne, czyli jak uczyć pisania rozprawki, rozwijać umiejętność analitycznego myślenia oraz kreatywność, oryginalność i pomysłowość uczniów.
Powiem, dlaczego uważam, że nie zawsze musi chodzić o wiedzę – jak zmienić postrzeganie nauczania szkolnego zarówno przez nauczyciela, jak i przez ucznia?
A przede wszystkim odpowiem na pytanie, czym tak naprawdę jest edukacja włączająca i jak można ją wdrażać na lekcjach, aby z jednej strony realizować założenia podstawy programowej, a z drugiej zagwarantować uczniom optymalne warunki do nauki.
Serdecznie zapraszam, pal licho, że ja tam będę, ale poza mną wystąpią także: Irmina Żarska, Izabella Bartol, Łukasz Szeliga, a warsztaty poprowadzą: Babka od histy oraz Weronika Grochowska.
potkamy się 18 listopada w hotelu Lord w Warszawie także na debacie, w której udział wezmą:
Jacek Cygan
Andrzej Seweryn
Agnieszka Kunikowska
adw. Edward Rzepka
– Mistrzowie Mowy Polskiej z lat 2019 i 2021. Wydarzenie odbędzie się ku pamięci profesora Tadeusza Zgółki, a debatę będzie moderować pani profesor Halina Zgółkowa.
Z kim uda mi się spotkać?