Kopiowanie treści ogólnodostępnych wymaga zaznaczenia źródła i może być wykorzystywane tylko do własnych celów edukacyjnych. Czerpanie jakikolwiek korzyści z mojej pracy jest zabronione, a takie sprawy są śledzone przez prawniczkę od własności intelektualnej.
Możesz zostać moim patronem/moją patronką: https://patronite.pl/babaodpolskiego/
Znajdziesz mnie w sieci od 2016 r.
[instagram-feed]
ALE JAZZ! PODCAST (poniżej lista odcinków)
Pełne opracowanie i streszczenie „Dziadów cz. III” Adama Mickiewicza (geneza, czas akcji, język, motywy, konteksty, symbole) znajdziesz też w moim sklepie!
a) stosunek Konrada do ludzkości:
Wielka Improwizacja ukazuje Konrada jako poetę o złożonym stosunku do ludzkości. Z jednej strony odczuwa on samotność i brak uznania dla swojego geniuszu. W swoich myślach jest lepszy od innych i pragnienie niepodzielnej władzy nad umysłami i sercami ludzi. Jednak równocześnie Konrad łączy się z narodem polskim, współodczuwając jego cierpienie. Pragnie szczęścia dla rodaków, co świadczy o jego głębokim patriotyzmie i trosce o wspólnotę.
b) stosunek Konrada do własnej twórczości:
Konrad jako twórca doświadcza niezrozumienia. Niemożność wyrażenia w słowach swoich myśli jest dla niego frustrująca. Ukazuje poezję jako sferę wysoką, niedostępną dla zwykłych ludzi, ale dostępną dla Boga i natury jako bytów doskonałych — i dla niego, bo jest równy Bogu. Konrad widzi siebie jako kreatora posiadającego moc tworzenia, która pochodzi z tego samego źródła, co boska moc. Dla niego poezja to nie tylko słowa, ale także dzieci, których jest ojcem. Dzięki nim jest nieśmiertelny.
Pełne opracowanie i streszczenie „Dziadów cz. III” Adama Mickiewicza (geneza, czas akcji, język, motywy, konteksty, symbole) znajdziesz też w moim sklepie!
Kultowe opracowanie pytań jawnych na maturę ustną 2025 w cenie 90 złotych! Kliknij tutaj, aby przejść do sklepu!
Kontakt w sprawie korepetycji i sklepu: 530273684 (Robert Kowalski);
mail: babaodpolskiego@gmail.com
Odrzuć